Alvin a Chipmunkové

12. března 2009 v 18:14 | brittany |  ♥Alvin and the chipmunks
Chipmunks je smyšlená hudební skupina, vytvořený Rossem Bagdasarian v roce 1958. Skupina sestává ze tří zpěvových chipmunks -Alvin, škodlivý rušitel, kdo rychle se stal hvězdou skupiny, Simon, vysoký obrýlený intelektuál, a Theodore, boubelatý, vnímavý miláček - kdo být "řízený" jejich člověkem "tatínek" a důvěrník, David "Dave" Seville. Ve skutečnosti, David Seville byl Ross Bagdasarian herecké jméno.
Po prvním bytí přineseném k životu v Bagdasarian padesátých létech nahrávky novinky pod jménem David Seville a Chipmunks, charaktery byli nebývalý úspěch a zpěv Chipmunks a jejich manažer byl daný život v několika sériích animovaného filmu a filmy. V nynější době, charaktery jsou vnímány jako kreslené postavičky, které také pustily nějakou průvodní hudbu (který je nepřímá úměrnost jejich časné existence), ale to není jisté zda toto je kompliment k Bagdasarian záměrům nebo běhy opačné k nim.
Hlasy skupiny byly všechny vykonávané Bagdasarian, kdo se zrychlil playback vytvořit "nejvíce-výrazný" vyšší posazené pisklavé hlasy. Tento proces wasn't úplně nový; Bagdasarian také používal to na předchozí novinkový písňový projekt "šaman", ale to bylo tak neobvyklé a dobře vykonávalo to vynesl triu dvě Grammy ceny za inženýrství. Ačkoli charaktery byly smyšlené, oni dělali vydání dlouhou řadu "skutečných" alb a dvouhru, s "Chipmunk písní" slušivý # 1 hit jeden ve Spojených státech. Po jeho smrti v roce 1972, hlasy Chipmunks byly následovně zaznamenané jeho synem, Ross Bagdasarian, Jr., a jeho manželka, Janice Karman, ve všech budoucích inkarnacích doposud. Chipmunks sám jsou jmenováni po manažerech jejich originální gramofonové společnosti, Liberty nahrává: Alvin Bennett (prezident), Simon Waronker (zakladatel a vlastník), a Theodore živobytí (hlavní inženýr).Historie

"Šaman"

V brzy 1958, Ross Bagdasarian pustil píseň novinky, pod jeho uměleckým jménem David Seville, okolo být nešťastný v lásce dokud ne on našel Witch doktora, který řekl jemu "kouzelná slova" usilovat o jeho ženu. Celá píseň byla dělána Bagdasarian v jeho normálním hlase, kromě pro "magická" slova, hotový nejprve v Bagdasarian je urychlen-nahoru, pre-Chipmunk hlas, pak v duetu mezi jeho urychloval-zvyšovat hlas a jeho normální hlas. Slova, samozřejmě, být nesmysl: "Oo-ee, oo-ah-ah, ting-třeskot, walla-walla, bing-bouchnout".
Píseň byla hlavní hit, sedět u Number 1 v Billboard Hot 100 diagram pro tři týdny během jara a šamana je "kouzelná slova" byla zpívána dětmi všude. Ačkoli nic v píseň dělá nějaký odkaz na chipmunks, píseň je teď někdy zahrnutá na Chipmunk kompilacích, jak jestliže Chipmunks sám poskytovali hlas šamana... který, technicky mluvit, je pravdivý.

"Chipmunk píseň"

Chipmunks nejprve oficiálně objevil se na scéně v záznamu novinky vydaném v pozdním podzimu 1958 Bagdasarian. Píseň, známý nejprve jak jen "Chipmunk píseň" a pozdnější subtitled "Christmas nejde pozdě", představoval dovednosti zpěvu chipmunk tria. Záznam novinky byl vysoce úspěšný, prodávat víc než 4 milióny kopií v 7 týdnech, a to začalo kariéry jeho chipmunk hvězd. To utrácelo čtyři týdny u Number 1 na vývěsní tabuli horký 100 diagramu od 27. prosince 1958 k 19. ledna 1959. To také si vydělalo tři Grammy ceny a kandidaturu na Recorda roku. U výšky jeho popularity, Bagdasarian a tři chipmunk ruka-loutky objevily se na Přehlídka Eda Sullivana, ret-synching píseň.

Napodobování

Zatímco série byla připravená na vysílání, napodobování, ořechové veverky, porazit je k trhu, ale byl méně úspěšný, přes přitažlivý scat zpěv.
scéna od Přehlídka Alvina

Přehlídka Alvina
První televizní seriál k rysu charaktery byly Přehlídka Alvina. Karikatura dala více výrazného vzhledu a osobností ke třem chipmunks než jen jejich hlasy, a oživené zobrazení Davida Seville byl rozumná karikatura Bagdasarian sám. Série běžela z 1961 k 1962, a byl jeden z malého množství oživené série být ukazován ve vrcholném času na CBS. Bohužel, to nebylo okamžitě úspěšné a byl zrušen po jednom období, jen aby našel nový život v syndication.
Kromě karikatur Alvina, série také představovala vědce Clyde Crashcup a jeho asistent Leonardo. Ty charaktery nepředstavovaly prominentně na některém pozdnější série. Crashcup dělal jediný portrétový vzhled v Chipmunk Vánoce, a v epizodě Alvin a Chipmunks.
První televizní seriály byly produkovány Format filmy pro Bagdasarian filmují korporaci. Ačkoli série byla vysílání v černé a bílá, to bylo vytvořené a pozdnější opakování v barvě. 26 epizod každý byl produkován pro Alvin a Chipmunks a Clyde Crashcup segmenty, spolu s 52 hudebními segmenty.


Chipmunk Vánoce

Po smrti Rossa Bagdasarian v roce 1972, Chipmunks kariéry se zastavily, než NBC projevil zájem v přehlídce originálu a vydal nové album současníka písně hrály Chipmunks. Nové album představovalo pozdního rossského syna, Ross Bagdasarian Jr., dělat hlasy charakterů. To album a pokračující opakování série dokázali být populární dost ospravedlnit novou televizní výrobu, a v roce 1981, Chipmunks a David Seville se vrátil k televizi ve vánoční specialitě Chipmunk Vánoce, produkoval Chuck Jones, který byl první vysílání na NBC 14. prosince toho roku.
Scéna od úvěrů otevření Alvin a Chipmunks.

Alvin a Chipmunks
V roce 1983, druhé kreslené seriály, produkoval Ruby-Spears, byl propuštěn. Titulovaný prostě Alvin a Chipmunks, náčrt přehlídky silně se vyrovnal originálu Přehlídka Alvina. Přehlídka trvala osm období výroby, dokud ne 1991. Ve třetí sezóně, přehlídka představila Chipettes, tři ženské verze Chipmunks - Brittany, Jeanette, a Eleanor - s jejich vlastním lidským protipólem, krátkozraká slečna Beatrice Millerová. Mnoho fanoušků zvažuje toto moment když přehlídka přeskočila žraloka. Po 1988, přehlídka byla přejmenována právě Chipmunks ukázat, že to tam bylo nyní dvě skupiny jich. Přehlídka odrážela současné trendy a historické události v popové kultuře; Chipmunks zpíval nedávné hity, a nosil současné oblečení. Jedna "dokumentární" epizoda spoofed John Lennon1966 poznámky že Beatles se stál "populárnější než Ježíš", tím, že si vzpomíná jak Chipmunks upadl do popularity poté, co Alvin se chlubil, že oni byli "větší než myš Mickeye!"


Chipettes, jak viděný v celovečerním filmu Chipmunk dobrodružství (1987).
V roce 1987, během pátého období přehlídky v televizi, Chipmunks měl jejich nejprve (a tak daleký, jediný) oživený celovečerní film, Chipmunk dobrodružství, režírovaný Janicí Karman a povolený k divadlům Samuel Goldwyn společností. Film představoval Chipmunks a Chipettes v cestování zápasu ve světě. Jiný než zlepšená výroba cení, film byl více prodloužené a zvýrazněné epizody série.
V 1988-89 období, přehlídka měnila společnosti výroby k DiC pobavení, do které doby Chipmunks opravdově se stal anthropomorphized, a 1990, přehlídka měnila tituly znovu: Chipmunks jde do filmů. Každá epizoda v této sezóně byla spoof Hollywood film, takový jak Zpátky do budoucnosti, King Kong, a jiní. Navíc, několik specialit televize představovat charaktery byl také vydán. U závěru osmého období, přehlídka byla zrušena znovu.
V roce 1990, dokumentární film byl produkován o přehlídce opravňovaný Alvin a Chipmunks/pět dekád s Chipmunks. V tom roku, chipmunks také se spojily pro první a jediný čas s jinými současnými karikaturami (takový jako chyby Bunny, Garfield, etc.) pro narkománii-specialita prevence Karikatura všichni-hvězdy k záchraně.


Přímý-k-video Alvin
V roce 1996, práva k charakterům byla koupena Universal obrazy. Toto skončilo Chipmunks 1999 obnoveného výskytu ve formě přímý-k-film videa Alvin a Chipmunks se setká s Frankenstein. Film byl úspěšný dost k jiskrovému zájmu na pokračování, a v roce 2000, Alvin a Chipmunks se setká s Wolfman se objevil. Oba filmy představovaly "originální" obsazení druhé série opakovat jejich role a tón filmů být velmi podobný sérii. Tyto tituly filmu odrážejí časnější hrůzu spoofs Abbott a Costello.

Alvinova budoucnost

V roce 2000, Bagdasarian výroby žalovaly univerzální obrazy pro porušení smlouvy, aby recoup monentary odškodné a získat kontrolu Alvin a Chipmunks charaktery. Jestliže ten soud není úspěšný, smlouva bude končit v roce 2006. Dokud ne to je rozděleno, tam chtít pravděpodobný být žádná hlavní aktivita s povolením a žádnou další televizí filmy produkovaly.
Živě-rys akce-film délky, volně umístěný na brzy-šedesátá léta oživila televizní seriál Přehlídka Alvina, byl údajně ve vývoji 20. staletou liškou, představovat počítač-oživil Chipmunks a živě-akce David Seville. To bylo naplánováno být propuštěn v divadlech asi 2007.


Technika nahrávky
Chipmunks hlasy byly zaznamenány na audiotape hlasovým talentovým mluvením nebo zpěvu u poloviny normální rychlost. Když páska byla přehrávána při dvojité rychlosti, oni by znili jako plná oktáva vyšší ve hřišti, u normálního tempa. Technika byla žádnými prostředky novými pro Chipmunks. Například, vysoké a nízké hozené charaktery v Průvodce Oz byl dosáhl tím, že se zrychluje a zpomaluje hlasové nahrávky. V dnešní době tentýž účinek může být vytvořen digitálně a v reálném čase. Termín "chipmunk-vyjádřený" zadal americkou lidovou mluvu popisovat některého uměle vysoko položený hlas.
Technika byla často napodobena v záznamech komedie, pozoruhodně "Ying Tong píseň" Goons, "tranzistor" Benny kopcem, "Bridget trpaslík" Ray Stevens, "smějící se skřítek" David Bowie, a na několika stopách Joe Meek a modré mužské album Já slyším nový svět. Technika také se objeví v pomocné přestávce v Bobbym Lewisovi 1961 nás # 1 hit "Tossin ' a Turnin '". To bylo také používáno značně v britském loutkovém představení Malíček a živý.
Princ také použil techniku pro jeho "Camille" pozmění ego.
Kanye západ je technika překročení rychlosti nahoru duševní vzorky vedl k jeho výrobám být přirovnáván k Chipmunks.
Nicméně, hlasitá technika není vždy vytvořena technikou nahrávky. Někteří fanoušci gamy skupiny Ray popisoval zpěváka Kai Hansenová je falsetto jak "chipmunk-jako" na albu "žádný světový řád".


Diskografie


Chipmunks jako děti ve scéně od 1983 Alvin a Chipmunks Sobotní ranní karikatura.


Alba
 • 1959: Nechal nás všichni zpívají s Chipmunks
 • 1960: Zpívat znovu s Chipmunks
 • 1960: Kolem světa se Chipmunks
 • 1961: Přehlídka Alvina
 • 1962: Vánoce s Chipmunks, Vol. 1
 • 1962: Chipmunk Songbook
 • 1963: Vánoce s Chipmunks, Vol. 2
 • 1964: Chipmunks zpívá Beatles hity
 • 1965: Chipmunks nespoutaný
 • 1965: Chipmunks zpívá s dětmi
 • 1968: Chipmunks vidí doktora Dolittle
 • 1969: Chipmunks jde do filmů
 • 1980: Chipmunk Punk
 • 1981: Chipmunk Vánoce
 • 1981: Urban Chipmunk
 • 1982: Chipmunk rock
 • 1982: Chipmunks jde Hollywood
 • 1984: Alvin a Chipmunks: Originální televizní soundtracková nahrávka
 • 1987: Chipmunk dobrodružství
 • 1990: Rockin ' přes dekády
 • 1992: V nízkých postaveních (Popiska: Sony div, ASIN B0000028T3)
 • 1992: Největší hity
 • 1993: Alternativa Alvin (Popiska: SST, SST 226)
 • 1993: Alvinova koleda
 • 1993: Zpívat-Alongs
 • 1994: Tady se dívá na mě!
 • 1995: Alvinovy vzdušné zámky
 • 1995: Chipmunk oslava
 • 1995: Velikonoce Chipmunk
 • 1995: Když vy přejete si na Chipmunk
 • 1995: Velmi veselý Chipmunk
 • 1995: Úplně nejlepší Chipmunks
 • 1996: Udeřit Chipmunk: Směsi tance
 • 1998: -soubory: Cizí písně
 • 1999: Největší hity: Stále kvičivý po všech těchto rokách
 • 2003: Veselé Vánoce od Chipmunks
 • 2004: Malý Alvin a Mini-Munks

Dvouhra

 • 1958: "Chipmunks píseň" (nás # 1)
 • 1959: "Alvinova harmonika"
 • 1960: "Ragtime kovboj Joe"
 • 1960: "Alvinův orchestr"
 • 1960: "Alvin prezidentem"
 • 1962: "Amerika je krásná"
 • 1960: "Rudolph, červená-Reindeer"
 • 1962: "kroucení Alvina"
 • 1963: "Alvin a celá hvězdná Chipmunks skupina"
 • 1963: "Eefin ' Alvin"
 • 1963: "noc před Vánocemi"
 • 1964: "všichni moje Lovin '" (Beatles kryt)
 • 1965: "dělat-re-mi"
 • 1965: "já jsem Henry VIII"
 • 1968: "jestliže já jsem mohl mluvit se zvířaty"
 • 1968: "Chitty Chitty Bang rána"
 • 1980: "můžete mít pravdu"
 • 1980: "volat mě"
 • 1981: "znovu na cestě"
 • 1981: "miluji deštivou noc"
 • 1982: "Heartbreaker"
 • 1982: "E.T. A mě"
 • 1983: "my jsme Chipmunks/porážíme to" (kryt Michaela Jacksona)
 • 1985: "co jste dělali v té době?"
 • 1985: "nedělní krvavá neděle" (U2 kryt)
 • 1987: "girls of rock N' Roll"
 • 1990: "finále rolniček"
 • 1993: "bolavé Breaky srdce" (Billy kryt Raye Cyruse; 45, 1993, Epos 74776)
 • 1994: "já nechci být sám na Vánoce (ledaže já jsem sám s vámi)" (vlastně hrál James Ingram)
 • 1996: "Macarena"
 • 2002: "v poplatku ale nezapojený"
 • 2003: "vzpomínat na den"

Ceny a jmenování

Originální divadelní plakát pro Chipmunk dobrodružství.
 • 1959, vyhrál tři Grammy ceny za nejlepší nahrávku pro děti, výkon nejlepší komedie, a nejlépe připravil Recorda - Non-klasický pro píseň "Chipmunk píseň." (byl také nominován za Recorda roku, ale nevyhrál.)
 • 1960, vyhrál Grammy cenu za nejlepší navrhovanou nahrávku, Non-klasický pro píseň "Alvinova harmonika."
 • 1961, vyhrál Grammy cenu za nejlepší album pro děti pro album Nechal nás všichni zpívají s Chipmunks. (To bylo také nominováno za Besta navrhovaný záznam - Non-klasický.) píseň "Alvin pro prezidenta" byl také nominován za oba Best komediální výkon - hudební a Best připravil záznam - novinka, dělat dvě jmenování ve druhé kategorii.)
 • 1962, byl nominován znovu pro Grammy cena za Besta připravila záznam - novinka pro vázanku televize-v albu Přehlídka Alvina.
 • 1963, byl nominován znovu pro Grammy ceny za jak nejlepší album pro děti tak nejlepší navrhovaný záznam - novinka pro album Chipmunk Songbook.
 • 1966, byl nominován za Grammy cenu za nejlepší nahrávku pro děti pro píseň Supercalifragilisticexpialidocious.
 • 1985, byl nominován za cenu Emmyho v kategorii "význačný oživený program (den)."
 • 1987, druhý televizní seriál byl nominován za mladého umělce cena v kategorii "výjimečné rodinné animační série nebo speciality."
 • 1987, byl nominován za cenu Emmyho v kategorii "význačný oživený program (den)."
 • 1988, byl nominován za cenu Emmyho v kategorii "význačný oživený program (den)."
 • 1988, byl nominován za mladého umělce cena v kategorii "nejlepší film - animace" pro film Chipmunk dobrodružství.
 • 2000, vyhrál Golden Reel cenu v kategorii "nejlépe znít jako editace - směřovat k videu - znít jako úvodník" pro film Alvin a Chipmunks se setká s Frankenstein.
Celkem: pět Grammy ceny a Golden kotouč udělí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama